2014 Dikey Geçiş Sınavı ( DGS ) Başvurusu ile İlgili ÖSYM Duyurusu Yayınlandı

19 temmuz 2014 tarihinde yapılacak olan 2014 yılı dikey geçiş sınavı (DGS ) başvurularına ilişkin ÖSYM duyurusu 23 mayıs 2014 günü osym.gov.tr 'de yayınlandı.

Yayınlanan duyuruya göre; sınav başvuruları 26 mayıs 2014 ile 4 haziran 2014 tarihleri arasında yapılacak. 2014 DGS 'ye ilişkin 2014 DGS kılavuzu ve aday başvuru formu ÖSYM 'nin internet sitesi olan osym.gov.tr adresinde yayınlanacak.


Başvurunun tam metni şu şekilde:

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 19 Temmuz 2014 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri, 26 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak, 4 Haziran 2014 tarihinde sona erecektir.

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun  olanlar  ve  aynı  koşullarda yurt dışından  mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri zorunludur. 

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2014-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme, tercih işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Duyuruya ilişkin ÖSYM bağlantısı

Post a Comment

Daha yeni Daha eski