Facebook Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ? ( Resimli Anlatım )


Bir arkadaşımın başına gelen ve kısa süreli bir ayrılığa neden olan " facebook'ta eski kız arkadaşın aranılması durumunun ortaya çıkması " vakası sonrasında facebook'taki hareketlerin detaylı olarak tutulduğu hareketler dökümü kısmında geçmişe yönelik temizlik yapmanın faydalı olabileceğini fark ederek kendi hesabımda gerekli temizlikleri yaptım. Bilmeyenler olabileceğini düşünerek bu temizlik işlemini resimli olarak sizlere anlatmak istiyorum.

Facebook'un nasıl bir komplike icat olduğunu, her bir hareketin ileride bir önermede bulunmak üzere değerlendirdiğini, bu yüzden tüm hareketlerin kaydedildiğini olayın başında belirteyim. Zaten hareketli dökümlere girdiğinizde siz de tüm hareketlerinizin kategorize edilmiş olarak kayıtlı olduğunu göreceksiniz :)


Facebook Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ? ( Resimli Anlatım )
1.Adım
Facebook ana ekranından sağ üst köşede, dünya ikonunun yanında bulunan aşağı ok butonuna tıklayarak menüyü açın ve açılan menüden ayarlar bağlantısını tıklayın.
Facebook Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ? ( Resimli Anlatım )
2. Adım
Açılan ekranda ilk olarak sol kısımda bulunan " Gizlilik " linkine tıklayın, daha sonra sağ kısımda açılacak sayfadan " Hareketler Dökümünü Kullan " bağlantısını tıklayın.Facebook Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ? ( Resimli Anlatım )
3.Adım
Yenilenen sayfada sol kısımda bulunan " DAHA FAZLA " bağlantısını tıklayın. Bu bağlantıyı tıkladıktan sonra aşağıya doğru bir çok ikon açıldığını göreceksiniz. Bu ikonların hepsi birer kategori ve sizin o kategorilerdeki geçmişiniz bulunmakta.
Facebook Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ? ( Resimli Anlatım )
4.Adım
Yazımızın amacı facebook arama geçmişini temizleme olduğu için dördüncü adımda olayı anlatalım. Sol kısımda bulunan simgelerden yanında " Ara " büyüteç işaretini tıklayın. Sağ tarafında açılan sayfadan sizin arama geçmişinizin tamamının bulunduğunu göreceksiniz. İşte en krtik nokta burası. Burada artık eski kız arkadaş veya yeni tanışmak istediğiniz arkadaşlarınıza dair aramalar mevcut bulunmakta.

5.Adım
Bu geçmişin size sıkıntı yaşatabileceğini düşünüyorsanız sağ üst kısımda bulunan " Arama Kayıtlarını Sil " linkine tıklayarak bu kötü geçmişten kurtulabilirsiniz :)
Son cümle ve ana fikir: Her ne kadar bu yazımla yapılan yanlışın temizliğini anlatmış isem de; bu tür olaylara tevessül etmeyin, ilişkinizi / yuvanızı dağıtmayın...

Post a Comment

Daha yeni Daha eski